Przydomowa oczyszczalnia ścieków pilawa

fototapety

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to skuteczne wyjście zarówno dla domu jednorodzinnego, jak i obiektów użyteczności publicznej w postaci szkół albo pensjonatów. Na tego wariantu oczyszczalnie składa się zestaw całkowitych instalacji, które umożliwiają odbiór ścieków nawet do dwustu osób. Na rynku prosperuje sporo firm, które w profesjonalny sposób zajmują się montowaniem przydomowych oczyszczalni. Nierzadko świadczą również usługi związane z projektowaniem instalacji.

Dwie fazy oczyszczania

Oczyszczanie w przydomowej oczyszczalni ścieków odbywa się na ogół minimum w dwóch etapach. Składa się z: podczyszczania (etap beztlenowy) oraz oczyszczania tlenowego. Od czasu do czasu użytkuje się dodatkowo filtry doczyszczające, które sprawdzają się przede wszystkim jako szczegóły odprowadzające tzw. ścieki specjalne, przykładowo pozostałości ze stołówek. 
Kupno przydomowej oczyszczalni ścieków
Przed przystąpieniem do konstrukcji przydomowej oczyszczalni, należałoby najpierw dokładnie zbadać grunt, na którym ma się ona znajdować. W razie niespodziewanych problemów, firma może użyczyć pomocy swojemu klientowi. Następnym krokiem jest umówienie się na wizytę z przedstawicielem firmy. Później trzeba zebrać całą niezbędną dokumentację pojemników, aby móc potem zgłosić inwestycję (wraz z gotową dokumentacją) do starostwa i kupić oczyszczalnię. Bez kluczowej wiedzy prawnej na ten temat, dopełnienie formalności może stać się jednakże problematyczne.
Znajomość prawa
Należałoby pamiętać, że chcąc zamontować przydomową instalację do oczyszczania lub wszelkiej maści oczyszczalnie ekologiczne, warto uprzednio zapoznać się z istotą Prawa budowlanego oraz Prawa wodnego. Nie warto kreować planów budowy oczyszczalni bez wiedzy konkretnych norm, dotyczących między innymi: szczegółowych wymiarów pojedynczych części, odstępów pomiędzy nimi lub dopuszczalnej wydajności gotowej oczyszczalni.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Polecamy stronę naszego partnera