Biologiczne oczyszczalnie ścieków rybnik

Biologiczne oczyszczalnie ścieków

Biologiczne oczyszczalnie ścieków są to niewątpliwie oczyszczalnie ekologiczne, niezawodne i banalne w obsłudze. Istnieje duża różnica pomiędzy biologiczną oczyszczalnią ścieków, a standardową oczyszczalnią, a więc drenażową. W przypadku biologicznej oczyszczalni ścieków calutki proces odbywa się w obszarze urządzenia. Z kolei w wypadku oczyszczalni drenażowej prócz osadnika, konieczna jest cała infrastruktura drenażowa. 
W związku z tym, biologiczne oczyszczalnie ścieków są dużo bardziej funkcjonalne. Oczyszczoną w ten sposób wodę można potem dalej zużyć między innymi do podlewania trawników, można doprowadzić ją do wód powierzchniowych, rowów melioracyjnych, strumieni, rzek lub wprost do gruntu przy pomocy banalnej studni chłonnej.
Biologiczne oczyszczalnie ścieków to oczyszczalnie hybrydowe, które wiążą w sobie dwie metody oczyszczania, zarówno metodę tlenową, jak i beztlenową. W przypadku biologicznej oczyszczalni ścieków użytkuje się osad czynny a także tak zwane złoże biologiczne. W szczególności to drugie rozwiązanie daje większą ilość bakterii, w dużej mierze większą przepustowość dobową a także dużą trwałość na nierównomierność dopływu ścieków, przerwy w dostawie prądu jak i pauzy w używaniu.
Zbiorniki biologicznej oczyszczalni ścieków są przede wszystkim wykonane z nadzwyczaj wytrzymałego polietylenu a także posiadają kształt przypominający budowę granatu. Jest to o tyle istotne, że zapewnia trwałość konstrukcji we prawie, że każdych warunkach gruntowych bez nieodzowności zastosowania betonu lub konieczności kotwiczenia.
Biologiczne oczyszczalnie ścieków to konstrukcje proste a przy tym przemyślane, co powoduje a w dodatku daje długookresową i pewną pracę. W szczególności taką oczyszczalnię można użytkować w celach gospodarczych. 
Biologiczna oczyszczalnia ścieków zaprząta stosunkowo niewielką powierzchnię, może być użytkowana w męczących warunkach gruntowo – wodnych.
Biologiczne oczyszczalnie ścieków to sprzęty, w których stosuje się procesy grawitacyjnego osiadania zabrudzeń.
Na skutek rozłamu substancji organicznych przez mikroorganizmy tj. bakterie a także pierwotniaki zdobywa się oczyszczoną wodę pościekową.
Biologiczne oczyszczalnie ścieków to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych, jednak zapewniają nam spokój na wiele lat. Jest to ustępstwo między wygodą, prostotą a także prędkością, a ekologią. Wypada pamiętać, że żeby urządzenie skutecznie działało należy, co najmniej raz w roku je serwisować.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Paulina Woźniak